керамика

Краток опис:

Керамика Натриум карбоксиметил целулоза (ЦУК) се користи како средство за врзување, пластификатор и средство за подобрување во керамичката индустрија да се подобри брзината на суровини и да се спречи пукање на готови производи. Тоа е добра зајакнување агент за зголемување на анти-виткање сила на зелената тело Натриум карбоксиметил целулоза се користи во шпакловка и површината глазура од керамика, може да се направи на телото глазура во состојба на стабилна дисперзија, подобрување на напнатоста на површината глазура, зголемување на Smoot ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  керамика

  Натриум карбоксиметил целулоза ( ЦУК ) се користи како средство за врзување, пластификатор и средство за подобрување во керамичката индустрија да се подобри брзината на суровини и да се спречи пукање на готови производи. Тоа е добра зајакнување агент за зголемување на анти-виткање сила на зелената тело

  Натриум карбоксиметил целулоза се користи во шпакловка и површината глазура од керамика, може да се направи на телото глазура во состојба на стабилна дисперзија, подобрување на напнатоста на глазура површина, да се зголеми на мазност и намалување на обектив по синтерување феномен.

   

  Во глазура за печатење и инфилтрираат глазура користење, транспарентност решението е на високо ниво, не се лепи, не блокирање на мрежата, можат ефикасно да се намали времето на чистење на екранот; Добар печатење реолошките го прави печатењето полесно, модели јасно и боја постојано; Со добра киселина отпор, алкално отпор и добра стабилност на отпорност на сол, има добра компатибилност со глазура, може да се задржи вискозитет инфилтрираат глазура стабилна.

   

  Видови: C0492, C1092, C1002, C1592, C2092.etc.
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !