рударската индустрија

Краток опис:

Рударската индустрија ЦУК се користи како врзивно средство зрнца и депресивно агент во рударската индустрија. На суровини и топчиња, која е направена со ЦУК има добар анти-експлозија со висок притисок и намалување на силата на суви и влажни пелети. Во меѓувреме, може да се подобри степенот на пелети. Во апликацијата топчиња, ЦУК може да се направи тоа има добри сферност, притисок отпор, отпорност на деформација, добри дисперзија, висока јачина на влажни пелети, висока температура анти-експлозија, силна способност да се контролира и рел ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  рударската индустрија

  ЦУК is used as pelletizing binder and depressing agent in mining industry. The raw pellet that is made with CMC has good anti-explosion performance with high pressure and falling strength of dry and wet pellets. Meanwhile, it can improve the grade of pellets.

  Во апликацијата топчиња, ЦУК може да се направи тоа има добри сферност, притисок отпор, отпорност на деформација, добри дисперзија, висока јачина на влажни пелети, висока температура анти-експлозија, силна способност да се контролира и да се ослободи вода во топчиња и добар металуршки перформанси.

  Во сулфид флотација, ЦУК може значително да го подобри wettability на талк гранули и реализација на флотација поделба на сулфид руда и талк.

  CMC се користи како силикат инхибитори gangue да го инхибираат доведе во оделувањето на бакар и олово. А понекогаш се користи како средство за дисперзија на лигите.

  Видот на рударската индустрија: IP50 и iP100
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !