сликарство

Краток опис:

Сликарство ЦУК се користи во сликарството со добар задебелување, растурање и способност стабилност. Тоа може да се подобри стабилноста на емулзија полимеризација систем и да се направи на сликата имаат одлична боја адхезија сила. Тоа може да го подобри вискозност и levelness на сликата, како и подобрување на ефикасноста на изградба. Тоа може да се чуваат за долго време без врнежи, еколошки, безбедноста, нетоксични и безопасност. Поради тоа, се широко користени во разни премази, латекс лакови, Ват ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  сликарство

  ЦУК се користи во сликарството со добар задебелување, растурање и способност стабилност. Тоа може да се подобри стабилноста на емулзија полимеризација систем и да се направи на сликата имаат одлична боја адхезија сила. Тоа може да го подобри вискозност и levelness на сликата, како и подобрување на ефикасноста на изградба. Тоа може да се чуваат за долго време без врнежи, еколошки, безбедноста, нетоксични и безопасност. Поради тоа, се широко користени во разни премази, латекс облоги, вода-базирани облоги за внатрешни и надворешни ѕидови, леење лакови, итн

  Coating Grade CMC model: CH2000 CH6000
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !