нафтени дупчење CMC & PAC

Краток опис:

нафта дупчење ЦУК и PAC ЦУК и PAC да се користат во областа на нафта дупчење. Главно како viscosifier, контрола на реолошките агент и течност загуба агент користи во дупчење течност, со силна способност за суспензија, носејќи дупчење сечење ефикасно, заштита на покрстата ѕид, спречување на загуба од кал, заштита на вежба и чистење дебелината на торта кал, Таа е погодна за свежа вода, морска вода и заситени солена вода кал со висока стапка на принос, добар алкално отпор и силна антибактериска ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  нафтени дупчење CMC & ПОК

   ЦУК и ПОК да се користат во областа на нафта дупчење. Главно како viscosifier, контрола на реолошките агент и течност загуба агент користи во дупчење течност, со силна способност за суспензија, носејќи дупчење сечење ефикасно, заштита на покрстата ѕид, спречување на загуба од кал, заштита на вежба и чистење дебелината на торта кал, Таа е погодна за свежа вода, морска вода и заситени солена вода кал со висока стапка на принос, добар алкално отпор и силен антибактериски својства. Таа има добра термичка стабилност, и се уште не можат ефикасно да се намали загубата на вода на температура над 150 ℃.

  Во проектот течност, тоа главно се контролира вискозитет течности, го суспендира тежина, го носи на резервоарот и да се спречи губење на течноста.

  Висок вискозитет ЦУК може да се користи во распадне течност, брзо подобрување на вискозитетот на распадне течност, ефикасно да ги proppant во фрактура на нафта и да се воспостави продирање канали, брзо да се намали износот на загубата на течности, да се зголеми притисокот формирање брзо да се постигне ефикасен пренос на притисок, направи производ без остаток и без оштетување на формирање.

  Производи од нафта дупчење течност: СМС-ВН, СМС-LV, PAC-LV , PAC-R , ПОК-HV

  Распадне течност производи: GFH6000

  На производи во согласност со GB / Т 5005, API 13A, стандарди OCMA.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !