qeramikë

Përshkrim i shkurtër:

Qeramikë natriumi Carboxymethyl Celuloza (CMC) është përdorur si një excipient, plasticizer dhe rritjen e agjent në industrinë qeramike për të përmirësuar shpejtësinë e lëndëve të para dhe për të parandaluar plasaritje e produkteve të gatshme. Kjo është një agjent të mirë përforcuar për të rritur forcën anti-palosjen e gjelbër trupit natriumi Carboxymethyl Celuloza të përdoret në pallto terren dhe sipërfaqe lustër të qeramikës, mund të bëjë trupin lustër në një gjendje të dispersionit të qëndrueshme, të përmirësojë tensionin sipërfaqësor të lustër, rritjen e Smoot ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shandong
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  qeramikë

  Natriumi Carboxymethyl Celuloza ( CMC ) është përdorur si një excipient, plasticizer dhe rritjen e agjent në industrinë qeramike për të përmirësuar shpejtësinë e lëndëve të para dhe për të parandaluar plasaritje e produkteve të gatshme. Kjo është një agjent të mirë përforcuar për të rritur forcën anti-palosjen e trupit të gjelbër

  Natriumi Carboxymethyl Celuloza të përdoret në pallto terren dhe sipërfaqe lustër të qeramikës, mund të bëjë trupin lustër në një gjendje të dispersionit të qëndrueshme, të përmirësojë tensionin sipërfaqësor të bëhem i lëmuar, të rritur smoothness dhe për të zvogëluar vrimë pas sintering fenomen.

   

  Në shtypjen lustër dhe infiltrimi lustër përdorur, transparenca zgjidhja është e lartë, nuk ngjitet, nuk bllokuar neto, në mënyrë efektive mund të zvogëluar kohët e ekranit pastrimit, shtypje rheology Good bën shtypje më të mirë, modele qartë dhe ngjyra mënyrë të qëndrueshme; me acid të mirë rezistencë, rezistencë alkali dhe stabilitet të mirë të rezistencës kripë, ajo ka një pajtueshmërinë mirë me lustër, mund të mbani infiltrimi viskozitet lustër qëndrueshme.

   

  Llojet: C0492, C1092, C1002, C1592, C2092.etc.
 • Mëparshme:
 • Vazhdim:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !