Industria e minierave

Përshkrim i shkurtër:

Industria minerare CMC është përdorur si pelletizing kordon dhe agjent të dëshpëruar në industrinë e minierave. Topth të papërpunuara që është bërë me CMC ka të mirë të performancës anti-shpërthim me presion të lartë dhe rënie forcën e fishekëve thatë dhe të lagësht. Ndërkohë, ajo mund të përmirësojë klasën e fishekëve. Në aplikimin topth, CMC mund të bëjë ajo ka sferike të mirë, rezistenca presion, rezistenca deformimi, shpërndarje të mirë, forca të lartë të topth lagësht, temperaturë të lartë anti-shpërthim, aftësi të fortë për të kontrolluar dhe rel ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shandong
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Industria e minierave

  CMC është përdorur si pelletizing kordon dhe dëshpëruar agjent në industrinë e minierave. Topth të papërpunuara që është bërë me CMC ka të mirë të performancës anti-shpërthim me presion të lartë dhe rënie forcën e fishekëve thatë dhe të lagësht. Ndërkohë, ajo mund të përmirësojë klasën e fishekëve.

  Në aplikimin topth, CMC mund të bëjë ajo ka sferike të mirë, rezistenca presion, rezistenca deformimi, shpërndarje të mirë, forca të lartë të topth lagësht, temperaturë të lartë anti-shpërthim, aftësi të fortë për të kontrolluar dhe për lirimin e ujit në topth dhe performancë të mirë metalurgjik.

  Në sulfide flotacion, CMC mund të rrisë ndjeshëm lagshmërinë e talk kokrrizë dhe të realizojnë notim ndarjen e mineralit sulfide dhe talk.

  CMC është përdorur si frenuesit silikat gangue për të penguar drejtimin në ndarjen e bakrit dhe plumbi. Dhe ndonjëherë ajo është përdorur si një dispersant të zhul.

  Lloji i industrisë minerare: IP50 dhe IP100
 • Mëparshme:
 • Vazhdim:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !