shpimit naftës CMC & PAC

Përshkrim i shkurtër:

shpimit të naftës CMC & PAC CMC dhe PAC të përdoren gjerësisht në fushën e shpimit të naftës. Kryesisht si viscosifier, agjent kontrollit rheology dhe agjent fluide humbje të përdorur në lëngun e shpimit, me aftësinë për të fortë të pezullimin, bartëse shpimit prerja efektive, mbrojtjen murin borehole, parandalimin humbjen e baltë, mbrojtjen trapan dhe hedh lëng trashësinë e tortës baltë; është i përshtatshëm për ujë të freskët, uji i detit dhe i ngopur kripë baltë me ujë me shkallë të lartë të jepnin, rezistencë të mirë alkali dhe antibacterial fortë ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shandong
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  shpimit naftës CMC & PAC

   CMC and PAC be widely used in petroleum drilling field. Mainly as a viscosifier ,rheology control agent and fluid loss agent used in drilling fluid,with strong ability of suspension,carrying drilling cutting effectively,protecting borehole wall,preventing loss of mud,protecting drill and thinning thickness of the mud cake;It is suitable for fresh water,sea water and saturated salt water mud with high yield rate,good alkali resistance and strong antibacterial properties. It has good thermal stability, and still can effectively reduce water loss at temperature above 150 ℃ .

  Në lëngun përfundimit, ajo kryesisht kontrollon viskozitetit të lëngjeve, pezullon peshë, mbart filler dhe për të parandaluar humbjen e lëngjeve.

  Lartë viskozitetit CMC mund të përdoret në lëngun fracturing, për të përmirësuar me shpejtësi viskozitet e fracturing fluide, në mënyrë efektive të kryejë proppant në vaj dhe thyerje të krijojnë kanale kullim, shpejt të zvogëlojë sasinë e humbjes së lëngjeve, rritet presionin e formimit të shpejtë për të arritur transferimin efikas të presion, të bëjë të produktit pa mbetje dhe nuk ka dëme në formimin.

  Produktet cpuese fluide vaj: CMC-HV, CMC-LV, PAC-LV , PAC-R , PAC-HV

  Fracturing produkte lëngun: GFH6000

  Produktet përputhet me GB / T 5005, API 13A, standardet OCMA.

 • Mëparshme:
 • Vazhdim:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !