microcrystalline cellulose Colloid(MCCGEL)

Краток опис:

микрокристална целулоза Колоидните (MCC гел) MCC гел, whick е сложен производ на carboxymethylation од микрокристална целулоза, формира тиксотропни гел во wate и делува како средство за суспензија и стабилизатор во суспензија системи. Во прехранбената индустрија, тоа е нашироко се користи во млеко пијалоци, растителни протеини пијалоци, цврсти инстант пијалоци, кафе, сосови. Итн имаат добра стабилност, emulsification и дисперзија, може да се спречи таложење на материи нерастворливи во вода и да се спречи масти од floa ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  микрокристална целулоза Колоидните (MCC гел)

  MCC гел, whick е сложен производ на carboxymethylation од микрокристална целулоза, формира тиксотропни гел во wate и делува како средство за суспензија и стабилизатор во суспензија системи.

  Во прехранбената индустрија, тоа е нашироко се користи во млеко пијалоци, растителни протеини пијалоци, цврсти инстант пијалоци, кафе, сосови. Итн имаат добра стабилност, emulsification и дисперзија, може да се спречи таложење на материи нерастворливи во вода и да се спречи масти од лебдат.

  За фармацевтската индустрија, е широко се користат во смесата, линимент лосион, маст итн

  МКЦ Гел имаат модел: RC591, CL611 итн

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !