кроскармелоза натриум (CCNA)

Краток опис:

кроскармелоза натриум (CCNA) CCNA, е вкрстено-поврзан, делумно натриум карбоксиметил целулоза сол, со бела или off-бел изглед во прав. CCNA е хигроскопна, и набабрува во вода за да се формира суспензија. Во прехранбената индустрија, може да се користи за додатоци во исхраната. Во фармацевтската индустрија, може да се користи во форма на таблети, капсули, гранули и како разложување, кој има добар ефект распаѓање, со голема брзина и дисперзија. И како што е познато како "susperdisintegrant". Генерално може да се додаде ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  натриум кроскармелоза CCNA

  CCNA, е вкрстено-поврзан, делумно натриум карбоксиметил целулоза сол, со бела или off-бел изглед во прав. CCNA е хигроскопна, и набабрува во вода за да се формира суспензија.

  Во прехранбената индустрија, може да се користи за додатоци во исхраната.

  Во фармацевтската индустрија, може да се користи во форма на таблети, капсули, гранули и како разложување, кој има добар ефект распаѓање, со голема брзина и дисперзија. И како што е познато како "susperdisintegrant". Генерално може да се додаде 0,5-5% за таблета.

  CCNA потврди ЈП XV, PhEur6.5, стандарди USP32-NF27.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !