храна одделение натриум карбоксиметил целулоза (CMC)

Краток опис:

Храна одделение натриум карбоксиметил целулоза (ЦУК): Храна одделение ЦУК апликација: ЦУК е широко се користат во производството на храна како што се течни пијалоци, кисела млеко пијалаци, овошен сок, цврсти инстант пијалоци, печење, сладолед, инстант тестенини, мирудии и друга храна. Таа има добар задебелување, стабилизација, emulsification, суспензија, растурање и подобрување на вкусот. на .Во пијалок: Во производство на киселина млеко пијалок, има добри киселина отпор, висока температура отпор и стабилност сол, ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Храна одделение натриум карбоксиметил целулоза (CMC):

  Храна одделение ЦУК апликација:

  ЦУК е широко се користат во производството на храна како што се течни пијалоци, кисела млеко пијалаци, овошен сок, цврсти инстант пијалоци, печење, сладолед, инстант тестенини, мирудии и друга храна. Таа има добар задебелување, стабилизација, emulsification, суспензија, растурање и подобрување на вкусот.

  на .Во пијалок:

  Во производството на киселина млеко пијалок, има добри киселина отпор, висока температура отпор и стабилност сол, и го спречува таложење на протеини и липиди против лебдат. Во овошен сок, сок од зеленчук и солидна пијалоци, целулоза и влакна во системот на пијалоци може да биде суспендирана и не е предизвикана од вообичаено.

  b. во сладолед:

  Тоа може да се обезбеди унифицирана стабилноста на мешани емулзија, подобрување на анти топи сопственост на сладолед, да се спречи формирање на мраз кристали, целосна и прекрасен изглед, парична казна и мазна вкус, мазна и трајно ослободување мирис.

  c. во производството на брашно замрзнати производи:

  Подобрување на механичка сила на тесто, подобрување на задржување на водата, направи појавата на производот мазна и убава, не попуштат, и продолжи рокот на траење

  d во пекарницата:

  Подобрување на обемот на ферментирано тесто, лабава ткиво, саќе, фина текстура, мека уста и пријатен изглед.

  e .Во instantnoodles, тестенини:

  Тоа може да го зголеми цврстина, отпорност на вриење и зачувување на нафта.

  f. во брза храна паста храна:

  Тој има карактеристики на задебелување, растворување брзо, обезмастено и деликатес во кикирики паста, сусам паста, осум богатство чорба и други паста храна.

  G во мирудии:

  Таа има добра отпорност на сол, задебелување и стабилност, и ја прави изглед и боја, мирис и вкус на производите потрајни.

  Храна Одделение ЦУК апликација насоки :

  FH, GFH, FH6 серија: вискозитет од 20 до 10000cps, главно, ги користат за нервната пијалоци, цврсти инстант пијалоци, печење, сладолед, смрзната тестенини, инстант тестенини, consiments, месни производи, итн

  FH9, FVH9 серија: вискозитет од 25 до 5000cps, главно се користи за кисела млеко пијалаци, сокови, сладолед, додатоци, итн

  Храна одделение ЦУК потврди стандарди GB1886.232-2016, E466, ФДА.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !