За производство на хартија

Краток опис:

За правење хартија натриум карбоксиметил целулоза (CMC) е високо ефикасна papermaking агент. Нејзиниот воден раствор има одлични карактеристики како што се задржување на водата, филм формирање, стабилност, влакна афинитет пулпа и адхезија, кој го направи на хартија влакна лесно да афинитет, сите видови на полначи се порамномерно распределени во пулпа и подобрување на единството на хартија. Примена во обложена хартија може да го контролира rheology на слој и дисперзија на пигмент. систем за обложување е дури и ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  За производство на хартија

  Натриум карбоксиметил целулоза ( ЦУК ) е високо ефикасна papermaking агент. Нејзиниот воден раствор има одлични карактеристики како што се задржување на водата, филм формирање, стабилност, влакна афинитет пулпа и адхезија, кој го направи на хартија влакна лесно да афинитет, сите видови на полначи се порамномерно распределени во пулпа и подобрување на единството на хартија.

   

  Примена во обложена хартија може да го контролира rheology на слој и дисперзија на пигмент. систем за обложување е дури и стабилна, обложување е мазна и сјајна, и има добри формирање филм имот.

   

  Во процесот на површината големината, силата и мазност на хартија може да се подобри, сила на отпорност на абење, мазност и површината на хартија се зголеми, сопственост на мастило апсорпција може да се подобри и да се подобри квалитетот на печатење.

   

  In sizing applications, ЦУК enhance the tension and bonding force of   fibers, and improve strength and toughness. Increase the retention rate of various additives, fillers and small fibers.

  Правење хартија одделение ЦУК модели: PL-5, PL-10, PL-20, PL-30, PL60, PL100
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !