нафтени дупчење CMC & PAC

Краток опис:

нафта дупчење ЦУК и PAC ЦУК и PAC да се користат во областа на нафта дупчење. Главно како viscosifier, контрола на реолошките агент и течност загуба агент користи во дупчење течност, со силна способност за суспензија, носејќи дупчење сечење ефикасно, заштита на покрстата ѕид, спречување на загуба од кал, заштита на вежба и чистење дебелината на торта кал, Таа е погодна за свежа вода, морска вода и заситени солена вода кал со висока стапка на принос, добар алкално отпор и силна антибактериска ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  нафтени дупчење CMC & ПОК

   CMC and PAC be widely used in petroleum drilling field. Mainly as a viscosifier ,rheology control agent and fluid loss agent used in drilling fluid,with strong ability of suspension,carrying drilling cutting effectively,protecting borehole wall,preventing loss of mud,protecting drill and thinning thickness of the mud cake;It is suitable for fresh water,sea water and saturated salt water mud with high yield rate,good alkali resistance and strong antibacterial properties. It has good thermal stability, and still can effectively reduce water loss at temperature above 150 ℃ .

  Во проектот течност, тоа главно се контролира вискозитет течности, го суспендира тежина, го носи на резервоарот и да се спречи губење на течноста.

  Висок вискозитет ЦУК може да се користи во распадне течност, брзо подобрување на вискозитетот на распадне течност, ефикасно да ги proppant во фрактура на нафта и да се воспостави продирање канали, брзо да се намали износот на загубата на течности, да се зголеми притисокот формирање брзо да се постигне ефикасен пренос на притисок, направи производ без остаток и без оштетување на формирање.

  Производи од нафта дупчење течност: СМС-ВН, СМС-LV, PAC-LV , PAC-R , ПОК-HV

  Распадне течност производи: GFH6000

  На производи во согласност со GB / Т 5005, API 13A, стандарди OCMA.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !