паста за заби индустрија

Краток опис:

Паста за заби индустрија ЦУК се користи како додаток на задебелување во паста за заби за да се спречи солидна течност поделба на паста за заби, што ја прави паста за заби има одредена вискозност и конзистентност и паста е мазна и добро, и го подобрува вкусот на паста за заби. Во паста за заби, обично се додаваат различни сол електролити, а толеранцијата сол на ЦУК може ефикасно да се спречи оштетување на течноста од вискозноста на паста, чистење и солидна течност поделба. ЦУК има добар pseudop ...


 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шандонг
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  паста за заби индустрија

  ЦУК се користи како додаток на задебелување во паста за заби за да се спречи солидна течност поделба на паста за заби, што ја прави паста за заби има одредена вискозност и конзистентност и паста е мазна и во ред, и тоа ја подобрува вкусот на паста за заби.

  In toothpaste, a variety of salt electrolytes are usually added, and the salt tolerance of ЦУК can effectively prevent the electrolyte from damaging the paste viscosity, thinning and solid-liquid separation.

  ЦУК има добар pseudoplastic која е од корист за подобрување на ефикасноста на производството на паста за заби. Тоа е полесно да се притисне кога ќе го користите.

  Видот на паста за заби индустрија: TM9, TH9, TH10 и TVH9
 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !