klasa e ushqimit karboksimetil sodium celulozë (CMC),

Përshkrim i shkurtër:

klasën e ushqimit carboxymethyl sodium celulozë (CMC): Food klasën aplikimi CMC: CMC është përdorur gjerësisht në prodhimin e ushqimit të tilla si pije të lëngshme, acid pije qumësht, lëng frutash, pije të ngurta çastit, pjekje, akullore, petë çastit, condiments dhe ushqime të tjera. Ajo ka trashje mirë, stabilizimi, emulsification, pezullimin, duke shpërndarë dhe përmirësuar shijen. një .in pije: Në prodhimin e pijeve të qumështit acid, ajo ka rezistencë të mirë acid, rezistencë të lartë temperaturë dhe stabilitet kripë, ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shandong
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  klasa e ushqimit karboksimetil sodium celulozë (CMC):

  klasën e ushqimit aplikimit CMC:

  CMC është përdorur gjerësisht në prodhimin e ushqimit të tilla si pije të lëngshme, acid pije qumësht, lëng frutash, pije të ngurta çastit, pjekje, akullore, petë çastit, condiments dhe ushqime të tjera. Ajo ka trashje mirë, stabilizimi, emulsification, pezullimin, duke shpërndarë dhe përmirësuar shijen.

  një .Në pije:

  Në prodhimin e pijeve të qumështit acid, ajo ka rezistencë të mirë acid, rezistencë të lartë temperaturë dhe stabilitet kripë, dhe parandalon reshje proteina dhe lipidet kundër lundrues. Në lëng frutash, lëng perimesh dhe pije të forta, tul dhe fibra në sistemin e pije mund të pezullohet dhe nuk precipituar në mënyrë të barabartë.

  b. në akullore:

  Ajo mund të jetë siguruar stabilitetin uniforme e emulsioni përzier, të përmirësuar anti shkrihet pronë e akullore, të parandaluar formimin kristal akull, pamjen e plotë dhe të bukur, shije të mirë dhe të qetë, të qetë dhe të qëndrueshme lirimin aromë.

  c. në prodhimin e produkteve të ngrira miellit:

  Përmirësojë fuqinë mekanike të brumë, për të përmirësuar mbajtjen e ujit, të bëjë paraqitjen e produktit të qetë dhe të bukur, nuk do të plas, dhe të zgjasë jetën shelfin

  d në furrë:

  Përmirësuar volumin e brumë i thartuar, indeve të lirshme, huall mjalti, cilësi të mirë, goja e butë dhe pamjen e këndshme.

  e .in e instantnoodles, petë:

  Ajo mund të rrisë rezistencë, rezistencë të valë dhe për të shpëtuar të naftës.

  f. në Fast Food paste ushqim:

  Ajo ka karakteristikat e trashje, shpërndarjen shpejt, cek dhe delikatesë në paste badiava, paste susam, tetë llapa thesar dhe ushqime të tjera paste.

  g në condiments:

  Ajo ka rezistencë të mirë kripë, trashje dhe stabilitetin, dhe e bën pamjen dhe ngjyra, aroma dhe shije e produkteve më të qëndrueshme.

  Ushqim klasës CMC Udhëzim për zbatim :

  seri FH, GFH, FH6: viskozitetit nga 20 deri 10000cps, kryesisht përdorin për pije nervore, pije të ngurta çastit, pjekje, akullore, makarona ngrirë, petë çastit, consiments, produktet e mishit, etj

  FH9, FVH9 seri: viskozitetit nga 25 deri 5000cps, kryesisht përdorin për pije acid qumësht, lëngje, akullore, condiments, etj

  klasën e ushqimit CMC konfirmuar standardet GB1886.232-2016, E466, FDA.

 • Mëparshme:
 • Vazhdim:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !