shpimit naftës CMC & PAC

Përshkrim i shkurtër:

shpimit të naftës CMC & PAC CMC dhe PAC të përdoren gjerësisht në fushën e shpimit të naftës. Kryesisht si viscosifier, agjent kontrollit rheology dhe agjent fluide humbje të përdorur në lëngun e shpimit, me aftësinë për të fortë të pezullimin, bartëse shpimit prerja efektive, mbrojtjen murin borehole, parandalimin humbjen e baltë, mbrojtjen trapan dhe hedh lëng trashësinë e tortës baltë; është i përshtatshëm për ujë të freskët, uji i detit dhe i ngopur kripë baltë me ujë me shkallë të lartë të jepnin, rezistencë të mirë alkali dhe antibacterial fortë ...


 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shandong
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  shpimit naftës CMC & PAC

   CMC dhe PAC të përdoren gjerësisht në fushën e shpimit të naftës. Kryesisht si viscosifier, agjent kontrollit rheology dhe agjent fluide humbje të përdorur në lëngun e shpimit, me aftësinë për të fortë të pezullimin, bartëse shpimit prerja efektive, mbrojtjen murin borehole, parandalimin humbjen e baltë, mbrojtjen trapan dhe hedh lëng trashësinë e tortës baltë; është i përshtatshëm për ujin e freskët, ujit të detit dhe ngopur kripë baltë ujor me të lartë të rendimentit, rezistenca e mirë të alkali dhe vetitë e forta antibakteriale. Ajo ka stabilitet të mirë termike, dhe ende në mënyrë efektive mund të zvogëlojë humbjen e ujit në temperaturë mbi 150 ℃.

  Në lëngun përfundimit, ajo kryesisht kontrollon viskozitetit të lëngjeve, pezullon peshë, mbart filler dhe për të parandaluar humbjen e lëngjeve.

  Lartë viskozitetit CMC mund të përdoret në lëngun fracturing, për të përmirësuar me shpejtësi viskozitet e fracturing fluide, në mënyrë efektive të kryejë proppant në vaj dhe thyerje të krijojnë kanale kullim, shpejt të zvogëlojë sasinë e humbjes së lëngjeve, rritet presionin e formimit të shpejtë për të arritur transferimin efikas të presion, të bëjë të produktit pa mbetje dhe nuk ka dëme në formimin.

  Produktet cpuese fluide vaj: CMC-HV, CMC-LV, PAC-LV , PAC-R , PAC-HV

  Fracturing produkte lëngun: GFH6000

  Produktet përputhet me GB / T 5005, API 13A, standardet OCMA.

 • Mëparshme:
 • Vazhdim:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !